Absolventi VŠ majú šancu ukázať svoje kvality

ist1-5377306-team.jpgKončíte štúdium? Máte obavy o svoju budúcnosť? Nezúfajte, situácia na trhu práce zďaleka nie je taká dramatická akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Slovensko už dlhšiu dobu zápasí s nedostatkom kvalifikovanej pracovnej sily a prognózy analytikov naznačujú, že sa situácia nezlepší ani v tomto roku. Zamestnávatelia preto bojujú o každého šikovného absolventa. Pre čerstvých držiteľov diplomu sú teda šance na úspech oproti minulosti o čosi vyššie.

Čo ponúkajú firmy?

Mnohé spoločnosti majú prepracované a detailne rozvinuté rôzne programy na vyhľadávanie a získavanie talentov spomedzi študentov a čerstvých absolventov. Ich súčasťou sú napríklad krátkodobé praxe počas štúdia, riešenie diplomových prác, prednášky pre študentov, zapájanie sa do rôznych súťaží, poskytovanie štipendií, grantov a odmien pre najlepších absolventov. Veľmi častá je prezentácia na trhoch pracovných príležitostí a podobných podujatiach, ktoré organizujú študentské organizácie1.

V poslednom období sa stali veľmi populárne aj takzvané trainee programy. Sú určené predovšetkým čerstvým absolventom, ale šancu majú aj krátko pracujúci vysokoškoláci. Obľúbenosť týchto programov medziročne stúpa. Okrem študentov si ich pochvaľujú aj samotní zamestnávatelia. Ich hlavným cieľom je vychovať novú generáciu skúsených manažérov. Uchádzači počas jedného roka zvyčajne prejdú viacerými oddeleniami, absolvujú niekoľko odborných školení a keď sa na pracovisku osvedčia, čaká na nich konkrétna pracovná pozícia.

Plusy a mínusy absolventov

Základné pozitíva, s ktorými prichádzajú dnešní absolventi, vystihujú tri slová: cena, flexibilita a jazyky.

Mzdové náklady sú pre každú spoločnosť ostro sledovanou položkou. Je teda celkom logické, že pri výbere budúceho zamestnanca zavážia platové požiadavky uchádzača. Cena práce absolventa je v mnohých prípadoch viditeľne nižšia ako u zamestnanca s niekoľkoročnou praxou. A hoci je potrebné do nového tímu investovať nemalé prostriedky, firmám sa to stále oplatí. Nižšie mzdové náklady na absolventa totiž kompenzujú počiatočné zvýšené náklady spojené so zaškolením a odbornou prípravou.

Entuziazmus, vysoké pracovné nasadenie a snaha niečo dokázať robia z absolventov atraktívnu pracovnú silu. V snahe zapôsobiť sú neraz ochotní podávať výkony aj nad rámec 8 hodinovej pracovnej doby. Obvykle ide o mladých ľudí bez záväzkov, a tak im nerobí problém cestovanie alebo prípadné zahraničné stáže. Vysoké pracovné nasadenie v kombinácii s výbornými jazykovými vedomosťami vyvážia absenciu praxe, ktorú môže absolvent získať v zaškoľovacom programe. Dnes už síce hovorí po anglicky či nemecky takmer každý vysokoškolák, no je pravda, že úroveň znalostí nie je vždy postačujúca. Plynulá znalosť minimálne jedného cudzieho jazyka by preto mala byť u uchádzača samozrejmosťou.

I keď prijatie absolventa prináša zo sebou viaceré výhody, zamestnávatelia musia počítať aj s prípadnými negatívami. Problémom môže byť neznalosť pracovných návykov, slabá motivácia, neprispôsobivosť, či neprimerané platové očakávania. Spoločnosti tiež odrádza nestálosť a nízka miera lojality.

Prax je výhodou

Jedným z dôvodov, ktorý stavia absolventov do nevýhody oproti ostatným uchádzačom o prácu je fakt, že nemajú pracovné skúsenosti. V oblastiach kde je konkurencia kandidátov najvyššia teda víťazia uchádzači so skúsenosťami.

So získaním praxe to však nie je vždy jednoduché. Svoje o tom vedia študenti náročnejších štúdijných odoborov, od ktorých sa mimo iného vyžaduje 100% účasť na prednáškach a cvičeniach. Priestor na prácu v odbore je pre nich minimálny. Netreba však podliehať panike. Viaceré spoločnosti v snahe podchytiť vhodných kandidátov rozbehli spoluprácu s vyskoými školami. Úspešní absolventi s výbornými štúdijnými výsledkami majú šancu ukázať svoje kvality bez toho aby sa museli preukázať pracovnými skúsenosťami.

 

Zdroj: 1 www.amrophever.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>