Keď je práca utrpením

ilustračný obrázokPríjemné pracovné prostredie, milí kolegovia, rozumný šéf, príležitosť na vlastnú sebarealizáciu a kreativitu, možnosť kariérneho rastu a k tomu všetkému zaujímavý plat. Sen každého zamestnanca. Reálne sa týmto stavom môže pochváliť hŕstka šťastlivcov, no pre väčšinu z nás ide skutočne iba o ilúziu. Nepochopenie zo strany šéfa, posmešné poznámky kolegov, podkopaná autorita, nízky plat, okresané právomoci, dlhá pracovná doba či negatívna atmosféra na pracovisku, to všetko nás oberá o energiu a chuť pracovať. Aj tá najzaujímavejšia práca sa tak pod vplyvom nepriaznivých podmienok stáva otravnou. Otázka znie, čo s tým ?

Pokiaľ je práca zdrojom neustáleho napätia, nastal čas uvažovať o zmene. Nečakajte kým vám chronický stres privodí syndróm vyhorenia. Negatívne dopady dlhodobej nespokojnosti sa prejavujú postupne, a práve v tom tkvie nebezpečenstvo. Únava, zhoršená pamäť, znížená schopnosť koncentrácie, svalové kŕče alebo depresie. Aj takéto signály vysiela naše telo aby sme si uvedomili, že niečo nie je v poriadku. Riešení je niekoľko.

Doprajte si oddych

Pod vplyvom stresu koná človek neuvážene a priznajme si, často i iracionálne. Následkom neprimeraného správania sa potom i malé nedostatky stávajú komplikovaným problémom. Skreslené vnímanie okolia, podráždené reakcie sťažujú spoluprácu a odďaľujú riešenie. Pritom stačí zopár dní voľna a zrazu pochopíme, že sa na mnohé veci dá dívať aj inými očami. Nemusíme hneď siahať po tom najradikálnejšom riešení akým je zaiste zmena zamestnania.
Stretnutia s rodinou alebo známymi môžu okrem oddychu priniesť aj nové inšpirácie. I mnohé ankety dokazujú, že najviac problémov sa vyrieši na služobných cestách, neformálnych stretnutiach či team-buildingových aktivitách. Vtedy sa totiž nachádzame mimo formálnej zóny, ktorou je naše pracovisko. Diskutujeme v uvoľnenej atmosfére, ktorá je neraz spojená so športovou aktivitou. Spoznávame ľudí nielen po stránke profesijnej ale i osobnostnej.
V každodennom programe by nemala chýbať chvíľa vyhradená na oddych. Voľba spôsobu relaxu je na každom z nás. Pre duševne pracujúcich ľudí by však v rámci voľného času mala byť zaradená aj fyzická aktivita. Ideálny je šport, no i manuálna práca pomáha utriediť myšlienky.

Komunikujte

Otvorený a úprimný rozhovor je základom každého fungujúceho vzťahu. Je dôležitý pre život partnerský i pracovný. Predchádza možným omylom, uvádza informácie na pravú mieru a zbližuje ľudí. Preto ak ste s niečím nespokojní, dajte o tom vedieť na správnych miestach. Informujte svojho nadriadeného alebo inú kompetentnú osobu. Keď budete mať okrem negatívnych postrehov pripravené aj argumenty a návrhy na možné riešenia, zvýšite svoje šance na úspech. Slušným a pokojným rozhovorom nemáte čo stratiť. Práve naopak. Mnohí vedúci pracovníci ani netušia, že ich podriadení majú k práci alebo pracovným podmienkam nejaké výhrady. Sťažovanie sa kolegom vám síce môže priniesť úľavu či pocit spolupatričnosti, no zvyčajne nevyrieši danú situáciu. Čakať a dúfať, že si vás niekto z vedenia všimne, nie je vždy výhodné. Ak váš šéf nepoužíva v komunikácii spätnú väzbu, buďte aktívny vy. O nespokojnosti by sa nemal dozvedieť až vtedy, keď mu na stole leží výpoveď.

Nenechajte sa odradiť, nepodliehajte emóciám

Pokiaľ ste sa rozhodli informovať o svojich pocitoch svojho nadriadeného, mali by ste vedieť, čo od neho vlastne očakávate. V lepšom prípade by ste riešenie situácie mali načrtnúť sami. Ak máte napríklad veľa práce a nestíhate v riadnom pracovnom čase vyriešiť všetky pracovné úlohy, prv než pôjdete za šéfom, skúste si na papier napísať všetky činnosti a úlohy, ktoré denne vykonávate a poznačte si k nim aj dĺžku trvania. Získate tak prehľad o svojej efektivite. Načo je to dobré? Takýto list činností, ktoré objektívne vykonávate vám poslúži ako dobrý argument. A ak naozaj netrávite hodiny pofajčievaním a klebetením s kolegami, je reálne, že sa stretnete minimálne s pochopením.
Po relevantných argumentoch nasleduje výzva na riešenie. Svoje požiadavky a stanoviská formulujte jasne ale slušne. Nenechajte sa uchlácholiť vyjadrením, že sa problém bude riešiť. Dohodnite sa na termínoch. Zo stretnutia by ste mali odchádzať s jasnou predstavou o tom, kto bude váš problém riešiť, kedy ho bude riešiť, aký má byť výsledok a podobne.
Ak narazíte na neochotu komunikovať, zostáva iba dúfať, že s vašimi argumentmi obstojíte na vyšších miestach. V žiadnom prípade však nedovoľte emóciám aby vás ovládli. Ak na vás prichádza nával zlosti, radšej opustite miestnosť a choďte sa vyvetrať. Zhlboka dýchajte a snažte sa na celú vec pozrieť aj očami vášho protivníka. Rozhodne aj v tomto prípade treba používať chladnú hlavu. Arogantné správanie ešte nikdy ničomu nepomohlo. Rozhnevaný zamestnávateľ vám to môže spočítať napríklad pri získavaní referencií. Preto prv rozmýšľajte a až potom konajte.

Odchod ako vykúpenie

Keď ste už vyčerpali všetky možnosti a napriek tomu sú vyhliadky na zlepšenie v nedohľadne, výpoveď je správnym riešením. Nielen pre vás ale i pre spoločnosť. Skôr než sa ale odhodláte urobiť tento vážny krok, dôkladne si premyslite všetky prípadné dôsledky. Treba tiež pouvažovať akým spôsobom ukončíte pracovný pomer. Niekedy je výhodnejšie sa dohodnúť a ukončiť spoluprácu okamžite, inokedy je lepšie využiť dvojmesačnú výpovednú lehotu. Bonusy, množstvo dovolenky, trinásty plat a ďalšie iné faktory tiež hovoria o tom, kedy sa oplatí s výpoveďou počkať. Pokiaľ vám dočasný výpadok financií nespôsobí veľké problémy, s rozhodnutím odísť nečakajte. Iné je to samozrejme v prípade, že ste živiteľom rodiny alebo vám na krku visí hypotéka. Tu naozaj treba emócie držať na uzde a radšej počkať kým si nenájdete adekvátnu náhradu. Treba však dávať pozor, aby ste sa vyvarovali podobných problémov v nasledujúcom zamestnaní. Na pracovných pohovoroch buďte preto otvorení, jasne sformulujte svoje očakávania a pokiaľ to situácia umožňuje neustupujte. Snažte sa získať čo najviac informácií nielen o samotnej pozícii ale aj o atmosfére na pracovisku.

One Response to Keď je práca utrpením

  1. Práca hovorí:

    Pekny clanok len tak dalej..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>