Ružová budúcnosť vďaka chémii a matematike

chémiaAni vás chémia nebaví, matematike vôbec nerozumiete a o fyzike radšej nechcete ani počuť? Nuž potom sa budete musieť pri hľadaní zamestania zmieriť s vyššou konkurenciou. Absolventov študijných odborov v oblasti ekonómie, práva alebo filozofie totiž každoročne pribúda, kým strojári, stavbári, chemici a elektrotechnici sú na trhu práce nedostatkovým „tovarom” .

Veru tak, zamestnávatelia opäť bijú na poplach. Slovensko potrebuje technicky vzdelaných zamestnancov. Nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily pociťujú mnohé firmy už dnes. V blízkej budúcnosti majú pritom vzniknúť tisícky nových pracovných miest. Mnohí sa pýtajú, kto ich obsadí. Zmenu by vraj mohla priniesť reforma školstva. Názory na vykonané zmeny sú však rôzne a vo väčšine prípadov skôr negatívne. Každopádne výsledky budeme môcť hodnotiť až s odstupom času.

Na nepriaznivú situáciu v pravidelných intervaloch upozorňujú školy, firmy i rôzne agentúry. Riešenie problému sa ale stále nepodarilo nájsť. Firmy obviňujú školský systém, učitelia zase hľadajú chybu u rodičov. Napriek rozdielnym názorom sa však všetci zhodujú, že ak sa v najbližšej dobe nepodarí presvedčiť žiakov o výhodách štúdia technického smeru, môže sa ľahko stať, že sa o vzniknuté pozície budú „biť” zahraniční uchádzači.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>